ÖVRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 5966106
nr 596 6106
Ymnighetshorn
nysilver, höjd: 45 cm
Kondition: slitage, skador, graverad
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
måndag 31 augusti 2009
kl 19:57:22
500 kr
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.